Реферат по информатике - Java (на украинском языке)

Размер файла: 374 КБ
Рубрика: "РЕФЕРАТЫ"
Добавлен: 2015-06-21
Просмотров [ 1630 ]
Скачан [ 295 ]

Відома мова Java зародилася в 1991 р. в стінах компанії Sun Microsystems inc. Як відомо, поштовхом для розробки Java став зовсім не Internet. Головним мотивом стала необхідність в мові програмування, яка б не залежала б від платформи ( тобто від архітектури ) і яку можна було б використовувати для створення програмного забезпечення, яке вбудовується в різні побутові електронні прилади: в мобільні засоби зв’язку, пристрої дистанційного управління тощо. Перша робоча версія з'явилася після 18 місяців розробки і отримала назву «Oak». Згодом,у 1995 р. проект перейменували на «Java».





Java розвивалась у час розквіту міжнародної інформаційної служби World Wide Web. Цей фактор відіграв важливу роль в прогресувані Java, оскільки Web вимагала програм,які б переносились на цю платформу. Унаслідок цього були змінені пріоритети в створені Sun з побутової електроніки на програмування для Internet. World Wide Web висунула Java на передній план, і Java, в свою чергу, сильно змінила обличчя Internet, розширюючи набір елементів, які можуть існувати у кіберпросторі. Новітні розробки - аплети - завантажуються з віддаленого сервера і можуть працювати динамічно, тобто без участі користувача. До виникнення Java такий підхід навіть не розглядався згідно з міркувань безпеки та переносимості. В архітектурі аплетів зроблено декілька штучних обмежень, які роблять користування безпечним.

В першу чергу Java є сучасною мовою і простір ресурсів Java-програми обмежений віртуальною Java-машиною (VJM), котра конторолює діяльність програми і захищає систему від небажанних недоліків, які можуть виникати через працю аплета. До того ж, мова Java має додаткові обмеження, які не дозволяють аплету перетворитись у «троянського коня». Зокрема, Java-аплет не має доступу до локального жорсткого диску, оскільки одразу ж генерується надзвичайна ситуація. Беручи до уваги те, що аплети Java інтерпретуються, а не компілюються, то їх праця на різноманітних платформах значно полегшується. У цьому випадку достатньо створити для кожної платформи виконуючу Java-систему. Якщо існує така система для даної операційної системи, то будь-яка Java-програма може виконуватись в даному середовищі без додаткової компіляції на цій платформі. Проте Java не є інтерпретованою мовою в чистому розумінні.



Полный текст реферата можно скачать по ссылке внизу. Формат файла - pdf.