Зіткнувшись із труднощами у вихованні дитини, батьки замислюються про необхідність консультації дитячого психолога. Проте ця ідея часто викликає занепокоєння: як все відбуватиметься, чи потрібно спеціально готуватися, що сказати дитині, на що звернути увагу, яких результатів чекати від зустрічі? Розповідаємо детально про те, як відбувається перша консультація дитячого психолога.

Що на вас чекатиме?

На першу консультацію дитячого психолога батькам варто приходити разом із дитиною. Ви познайомитеся з фахівцем, розповісте про те, що непокоїть і чому вирішили звернутися по допомогу. Після бесіди дитячий психолог може запропонувати малюку пограти чи помалювати, за потреби попросить батьків приєднатися. Гра й творчість розглядаються як діагностика, адже ця діяльність допоможе дитячому психологу дізнатися більше про маленького відвідувача. А в спільній грі з батьками проявляються типові для сім'ї способи комунікації, в яких нерідко прихована головна причина проблем. 

Іноді під час консультації виявляється, що поведінка, яка насторожила батьків, — це варіант вікової норми. У такому разі дитячий психолог надасть загальні рекомендації щодо подальшого виховання й взаємодії з дитиною. Якщо ж допомога все-таки потрібна, тоді разом із батьками формулюється конкретний запит — тема подальших консультацій. Важливо, щоб запит був реалістичним. Наприклад, «хочу, щоб дитина нічого не боялась» або «хочу, щоб не переймалася через дрібниці» — нереалістичні вимоги. Краще сформулювати так: «хочу допомогти дитині впоратися з нічними страхами» або «донька дуже переймається через сварки з друзями, хочу допомогти їй це пережити». На першій консультації дитячого психолога обговорюються не тільки очікування батьків, а й інші організаційні моменти: оптимальна кількість зустрічей, правила проведення та інше. 

Як підготуватися до консультації?

Спеціальної підготовки не потрібно. Ви можете занотувати питання, які хотіли б поставити дитячому психологу. Якщо дитина має певні діагнози, наприклад, синдром дефіциту уваги та гіперактивності (СДУГ), не забудьте про це розповісти на консультації. Малюку можна сказати, що ви підете в спеціальне місце погратися й помалювати, а дитячий психолог — це людина, яка допомагає дітям розв'язувати проблеми та добре почуватися. Старшим школярам і підліткам краще відверто повідомити про те, що вас турбує, і попередити, що дитячий психолог не буде засуджувати чи сварити, з ним можна бути максимально відвертим.

На що звернути увагу при консультації?

Прислухайтеся до своїх відчуттів: наскільки вам комфортно контактувати з дитячим психологом, чи зрозумілі вам його пояснення й методики, чи взагалі підходить вам цей фахівець? Ще важливіше, наскільки комфортно, безпечно, приємно чи неприємно, цікаво чи нудно вашій дитині. Дитячий психолог може бути чудовим професіоналом, але при цьому може не підходити особисто вам. Таке трапляється, це цілком нормально. 

Не опускайте руки, якщо перша зустріч не виправдала ваших очікувань. Пам'ятайте, що ефективна консультація дитячого психолога базується на взаємній довірі й співпраці. Важливо знайти «свого» спеціаліста, який повністю відповідатиме вашим потребам і цінностям.

Рубрика «Разное»
2023-09-13 • Просмотров [ 431 ]

Оценка - 0.0 (0)

 Похожие публикации