Ми уже публікували на нашому сайті матеріали про те, як пошукові системи впливають та навіть спотворюють інформаційний простір. Так, мова про так званий серч або видачу пошуковими системами свого топ-100 за певним запитом. От уявіть собі пересічного учня початкової школи, якому поставили завдання написати твір англійською мовою про Зевса. Ну того самого бога зі старовинної грецької міфології. Якими будуть дії цієї дитини? Вона під у шкільну бібліотеку? Звісно ж ні. Допитливий учень зайде у Гугл-перекладач, запише туди слово Зевс, та отримає переклад на англійську - Zeus, що відповідає дійсності. І потім з цим ключем у тому ж Гуглі почне збирати інформацію. Можливо йому таки усміхнеться удача і він потрапить на сайт https://whoiszeus.com.ua/, де зібрано усе що стосується Зевса. Коли ми потрапили на цей сайт, що через спотворене програмістське сприйняття - перша думка була такою: яке чудове онлайн-резюме Зевса, який шукає роботу. Інколи програмісти створюють собі щось схоже на персональне портфоліо-резюме аби розсилати роботодавцям. Але ні, учень побачить зовсім інше.

Зевс у інтернет-видачі

Seo-боротьба за гуглівський Олімп призвела до того, що першій сторінці видачі немає ні одного посилання на щось, що розповість нам про бога Зевса та його "життєвий шлях". Це настільки вражає, що навіть є сенс навести знімок є екрана - дивіться нижче.

Запит Zeus

Так сталось, що слово Zeus використовує хто завгодно і за найменшої нагоди. Коротке слово у чотири літери - дуже зручно використовувати у нікнеймах, доменах, назвах бізнесу. Слово знають усі, воно витребуване у пошукових запитах. Тому у видачі є усе: починаючи від титулованого кіберспортсмена з таким нікнеймом до регіональних інтернет-провайдерів. І якщо ви скажете, що потрібно шукати офіційну інформацію, то дивіться на картинку зверху - там і Вікіпедія у видачі пише про комп'ютерний вірус, а не про міфічного персонажа. От уявіть собі стан того учня коли він побачить такий асортимент у видачі: чи йому писати про кіберспорт, чи про віруси, чи про виробників столів, одягу, котлів, кераміки, героя комп'ютерної гри. Бідна дитина так може ніколи й не дізнатися правду про існування бога з міфу.

Чому так сталось? Наша відповідь така: немає офіційних нащадків правовласників на бренд Zeus і тому цей історичний персонаж не має спокою. Якщо у вас інша думка - сперечайтесь у коментарях.

То що слід знати про Зевса (він же Zeus)

Дещо самокритики й нам не завадить - а що якщо учень потрапить на нашу сторінку шукаючи по Зевса. Тому, наприкінці таки перелічимо дещо, що слід таки знати тому учню.

  • Зевс - керував небесними силами як цар, сидячи на горі Олімп.
  • Зевс - уміє перевтілюватися в будь-яку земну істоту, має дар передбачення.
  • Головне його святилище - Олімпія в Еліді, там храм Зевса і проводилися Олімпійські ігри.

Ну і порада наостанок: якщо шукаєте щось про Зевса, то ускладнюйте запит додаючи ключові слова - грецькі міфи, бог, гора Олімп. Або просто одразу заходьте на сайт whoiszeus.com.ua та вивчайте портфоліо Зевса.

Рубрика «Интернет»
2023-02-07 • Просмотров [ 515 ]

Оценка - 0.0 (0)

 Похожие публикации