В умовах зростання конкуренції на інтернет-ринку, кожен продавець намагається застосувати різні стратегії для залучення клієнтів. Однією з таких стратегій є демпінг цін.
Демпінг цін – це стратегія, за допомогою якої підприємство пропонує товари або послуги за ціною нижче їх вартості з метою завоювання ринку та випередження конкурентів. У цій статті ми розглянемо, які цілі демпінгу цін, його наслідки та засоби протидії.
Цілі демпінгу цін
Стратегія демпінгу цін може переслідувати декілька цілей.
- Усунення конкурентів. Ця мета є найбільш розповсюдженою серед тих компаній, які використовують демпінг цін. Компанія шляхом зниження цін може усунути основних конкурентів з ринку.
- Залучення покупців. Деякі компанії можуть використовувати демпінг цін для просування свого бізнесу на ринку. Наприклад, ви щойно відкрили свій інтернет-магазин і хочете залучити якомога більше клієнтів. В такому разі, щоб обійти конкурентів, компанія пропонує нижчу ціну та отримує прибуток внаслідок збільшення обсягу продажів. Мінімальна вартість продукту підвищує попит та ініціює органічний приріст клієнтів внаслідок застосування «сарафанного радіо».
- Входження на ринок. Коли компанія тільки заходить на ринок, але не має ексклюзивного товару чи послуги, єдиний спосіб швидко увійти на ринок — це демпінг цін. Компанія активно рекламує свій товар за зниженими цінами. Коли проходить певний час і бізнес досягає поставлених KPI, ціни підіймають до рівня ринкових.
- Сезонний розпродаж або звільнення складу. Зазвичай демпінг цін використовують, коли залишається на складах незапитаний товар. Ці залишки намагаються продати хоча б за ціною собівартості або трохи вище. Під час сезонного розпродажу також використовують зниження цін для збуту нерозпроданого товару.
Наслідки демпінгу
Хоча демпінг цін і має деякі плюси, але здебільшого наслідки негативні як для виробників, так і для ритейлерів.
- Збільшення конкуренції. Демпінг цін змушує гравців на ринку підлаштовуватися під зниження цін конкурентів, що призводить до цінових війн і загострення конкуренції.
- Зниження прибутків. Демпінг цін призводить до зниження прибутків підприємства та його фінансової стабільності.
- Репутаційні втрати. Виробники товару мають репутаційні втрати через низьку якість товару, який продається за зниженими цінами. Зазвичай, це можуть бути підробки.
Єдиним засобом протидії демпінгу може стати регулярний моніторинг цін в інтернеті. Цей інструмент дозволить визначити демпінг цін на сайтах інтернет-магазинів. Виробники можуть прийняти рішення щодо проведення переговорів з власниками інтернет-магазинів про коригування цін. А ритейлерам ця інформація допоможе продумати заходи для протидії конкурентам: створення ефективної цінової стратегії, оновлення УТП та підвищення якості обслуговування для залучення максимальної кількості клієнтів.
Похожие публикации