Інтернет прийшов у наше повсякденне життя відносно недавно, проте за останнє десятиліття став для більшості людей його невіддільною частиною. Вихід в мережу дозволяє не тільки здійснити пошук необхідної інформації, але й спілкуватися з жителями далеких країн, навчатися та працювати дистанційно. Використання всесвітньої павутини може зашкодити людині, чому — розповімо далі.

Інтернет-залежність

Користь чи шкода

Сам по собі інтернет не є чимось «хорошим» або «поганим», це скоріше інструмент, який дарує необмежені можливості. Те, чи позитивно вплине його використання на людину або навпаки — зашкодить, залежить виключно від користувача та переслідуваних ним цілей. Для когось мережа — безмежне джерело інформації, інші користуються нею для побудови або розширення власного бізнесу. Але більшість використовує інтернет з розважальною метою:

  • спілкування в месенджерах;
  • ведення соцмереж;
  • перегляд відеоконтенту;
  • ігри.

Не страшно, коли люди дають собі змогу відпочити від важкого дня та відірватися від побутових проблем через вихід у кіберпростір. Як кажуть, все добре в міру. У випадку, коли користувач починає весь вільний час приділяти віртуальному життю, нехтуючи реальним, є сенс говорити про інтернет-залежність.

Інтернет-залежність

Симптоми інтернет-залежності

Попередити появу негативних звичок та побороти їх допоможе усвідомлення причин виникнення, механізмів та наслідків. Психіатр Анна Лембке вдало описала це явище в книзі «Дофамінове покоління». Автор стверджує, що підставою розвитку всіх залежностей є гормони, які виробляє людський мозок.

Перегляд соцмереж або соцмедіа, наприклад, TikTok, викликають викид дофаміну, який провокує покращення настрою та підвищує мотивацію. У користувача з'являється передчуття задоволення, через що він починає шукати способи його отримання. Цим феноменом «дофамінової петлі зворотного зв'язку» активно користуються рекламодавці й виробники ігор. 

Ключ до боротьби з будь-якою залежністю — її визнання. Про хворобливу пристрасть у вас чи рідних до всесвітньої мережі свідчать наступні симптоми:

  • неконтрольована жага вийти в інтернет;
  • порушення сну та когнітивних функцій;
  • дратівливість, депресивність;
  • складнощі під час спілкування;
  • надмірне перебування онлайн.

Якщо є хоч одна ознака, варто звернутися за консультацією до психіатра. Подолати залежність можна наступним чином — обмежити час користування улюбленими застосунками та знайти хобі, яке буде приносити позитивні емоції в реальному житті.

Рубрика «ІНТЕРНЕТ»
2024-01-24 • Перегляди [ 205 ]

Оцінка - 0.0 (0)

 Схожі публікації