Результати опитувань наших читачів, серед яких переважна більшість тих, хто вивчає або викладає програмування (учні шкіл, студенти, учителя, викладачі університетів та курсів) свідчать про те, що у навчальному контенті увага обчисленням у яких задіяні грошові одиниці хоча і приділяється, але зазвичай у примітивному найпростішому контексті. Як правило це задачі на обчислення вартості чогось там. Зазначимо, що так не має бути, оскільки більшість практичних задач у професійній діяльності програміста так чи інше будуть містити обчислення у яких будуть задіяні гроші.
Наведемо приклад. Якщо об'єктом програмування буде створення інтернет-магазину, то розробник має бути обізнаним з основними фінансовими операціями, які можуть здійснюватися з грошима: обчислення загальної суми, обчислення відсотків від певної суми, податкові нарахування та відрахування. Також у цих обчисленнях може бути задіяно поточний курс євро чи долара та операції з конвертації, можливо подвійної, у національну валюту для здійснення у реальному часі платні у тій чи іншій еквайрінговій системі з урахуванням відсотків банку у якому виконується обмін. І що надзвичайно важливо - помилки у обчисленнях неприпустимі. Наприклад, накопичення похибки під час округлень може призводити до фінансових втрат або ж до проблем у звітності і, як наслідок, штрафних санкцій.
Приклади фінансових задач для навчання
Якщо ви теж погоджуєтесь з тим, що задачі з грошовими одиницями мають бути складовою навчання програмуванню, то, сподіваємось вам буде корисним подальший список прикладів тем для таких задач. Ми навмисне подаємо задачі у вигляді проблем, які ви можете самостійно конкретизувати до потреб саме вашого навчального курсу. Своїм учням та студентам ви можете запропонувати такі завдання:
- Написати калькулятор-конвертор, наприклад, євро у іншу валюту. Як зразок не стандартного калькулятора можна запропонувати такий як наведено тут: https://info-kurs.com/eur з урахуванням різних курсів конвертації у різних банках.
- Також буде цікавим завдання написати парсер, який збирає поточну інформацію у реальному часі про курси валют з сайтів фінансових установ та відтворює цю інформацію на вашій веб-сторінці.
- Написати програму, яка здійснює порівняння різних кредитних умов, що пропонуються банком та дозволяє вираховувати переплату, яка виникає за період виплати відсотків за користування кредитом.
- Цікавою можна вважати і задачу на складні відсотки: коли на вкладені у банк кошти (депозит) нараховуються відсотки але вони додаються до суми вашого поточного вкладу і на них у наступному періоді також нараховуються відсотки.
- Будь-які задачі на округлення коли здійснюється знаходження суми великою кількості складових: наприклад, обчислення заробітної платні робітників великого підприємства, які отримують гроші у відповідності з виконаною кількісті роботи за певними табличними даними.
P.S. Якщо ви у навчальному процесі використовуєте задачі з грошовими одиницями, можете поділитися вашими надбаннями у коментарях до нашої публікації.
Похожие публикации