Візуальне програмування (VPL) — це технологія, яка дозволяє створювати код програми за допомогою графічних елементів, а не тексту. Графічні елементи використовуються для опису логіки програми.

Візуальне програмування — не нова концепція, вона бере початок ще з 1975 року. Іноді, в силу різних причин, створити програму за допомогою елементів візуального програмування куди простіше, ніж використовувати стандартний підхід з написанням програмного коду у вигляді тексту.

Коли мова йде про візуальному програмуванні, перше, що спадає на думку, це уніфікована мова моделювання (UML) і LabVIEW. Аудіо середовища програмування, такі як Max / MSP, увібрали в себе переваги концепцій візуального програмування. Нещодавно були представлені інструменти для створення гібридних додатків, наприклад, Yahoo! Pipes і JackBe Presto.

При роботі з текстовою мовою програмування розробник має справу з низьким рівнем абстракції: програмування виконується на рівні реалізації. Отримуємо неточний опис проблемної області. При роботі з візуальною мовою програмування дії здійснюються на більш високому рівні абстракції: програмування відбувається на концептуальному рівні.

Але візуальне програмування не підходить для всіх завдань без винятку.. Однією з проблем є труднощі створення програми. Але візуальне програмування буває корисним в навчанні. Візуальне програмування знаходить все більш широке застосування в навчанні основам програмування студентів, школярів, і навіть дошкільнят. Наприклад, Blockly, App Inventor, Scratch, Alice — це дуже відомі мови, і вони використовуються в багатьох проектах.

Blockly освітнім проектом для майбутніх програмістів. На сайті представлений редактор Blockly. Для навчання використовується мова програмування Blockly.

Blockly — візуальна мова програмування, створена в 2012 році компанією Google. Розробники: Ніл Фрейзер, за участю Еллен Спертус і Марка Фрідмана. Ніл Фрейзер називає Blockly редактором візуального програмування.

Ця мова, буквально відразу після своєї появи стала популярною в освіті. Вона почала використовуватися для навчання основам програмування школярів, і навіть студентів. Популярність обумовлена низкою переваг над іншими подібними мовами: безкоштовна і вільна ліцензія, простий і зрозумілий web-інтерфейс, адаптований для роботи на планшетах, є можливість крос-компіляції в інші мови. Популярність Blockly почалася з західних країн, де в даний час реалізується безліч онлайн-проектів навчання азам програмування школярів і дошкільнят. Останнім часом увага до цього проекту зростає. Можливо, з часом вона замінить в школах всі інші мови.

Google Blockly був створений для нового стилю програмування, у якому головну роль грає візуалізація. Blockly — це веб-, а не самостійний додаток, це редактор візуального програмування. Користувачі перетягують візуальні блоки, щоб створити додаток. У цій мові не потрібно нічого друкувати. З Google Blockly легко написати веб-додаток, тому що в редакторі є логічні блоки, що виконують різні функції, за допомогою яких будується код. Blockly підтримує основні концепції програмування. Ви можете побачити відомі умовні оператори, блоки циклів з умовою поста і передумовою, і т.д.

Вражаючі особливості Google Blockly:

- blockly легко вивчати;

- простота і гнучкість;

- не потрібні серйозні навички програмування;

- просте управління;

- можливість експорту програми Blockly в JavaScript, Python, Dart, PHP або XML;

- відкритий вихідний код.


2016-06-13 • Просмотров [ 310 ]