За традицією перед новим роком (а це означає, що сесію пристойні студенти-програмісти уже здали) ми пропонуємо декілька задач розумникам на канікули аби вони не втратили свій потенціал або ж потренували свою логіку.

Не можеш розв'язати задачу - випий кави. Задачу це не допоможе розв'язати, так хоча б кавою посмакуєш.
Сьогодні задачі будуть про каву. Чому про каву? Ну, раніше програмісти пили пиво, але ж тепер вони частіше вживають каву та займаються спортом. А у більшості тих же студентів-програмістів, які зазвичай поєднують навчання із роботою на фрілансі з дому є обов'язковий атрибут - кавомашина, на кшталт https://comfy.ua/ua/coffi-mash/brand__philips/ - відомого бренду від Філіпс. Тому, удвічі приємніше розв'язувати задачі про каву, коли тримаєш у руці горнятко кави і смакуєш ароматом напою програмістів. Тому задачі про каву - актуально. Більш того, у деяких випадках можна спробувати експериментально знайти відповідь, маючи каву біля себе.

Математичні задачі та задачі на логіку про каву

  • 1) Ви замовили горнятко кави. Потім ще півгорнятка, потім ще. Але кожен раз просили баристу наливати кави удвічі менше ніж минулого разу. Коли вам принесли тільки одну краплю ви зрозуміли, що слід просити рахунок. Скільки повних горняток кави ви випили?
  • 2) Горнятко кави коштує три чверті своєї вартості та ще 75 копійок. Скільки коштує горнятко кави?
  • 3) У кав'ярні дві кавомашини. Перша кавомашина більш потужна і з неї ви отримуєте на 33% відсотки кави більше ніж з другої. І за ці 33% не потрібно додатково платити. А друга кавомашина наливає стандартне горнятко кави, але за ціною нижче на 33% ніж зазвичай коштує. Яку кавомашину ви оберете?

горнятко кави Ваші варіанти відповідей пишіть у коментарі, вказуючи номер задачі. Але, будь ласка, намагайтесь аргументувати вашу відповідь та наводити ваш розв'язок. Звертаємо увагу - у коментарях можна набирати формули у форматі LaTeX. А наостанок, завдання тим, кому математика та логіка ніколи не подобалась і він має хист до літератури чи мистецтва. Отже завдання, відповіді на яке теж можна писати у коментарі наведено нижче. Покажіть вашу не тривіальність та ваш талант.

Напишіть якомога довшу логічну фразу, кожне слово якої містить у собі частину слова кава чи його похідну (це не про похідну, що у матаналізі). Наприклад, почнемо: "Каву у кав'ярні кавомани ..."

Отже, починаємо, ви йдете до вашої кавомашини за смачною кавою і обмізковуєте наші задачі ...

Але й це ще не все. Скористайтесь нашим онлайн-калькулятором аби отримати корисну інформацію про каву. Натисніть у рядку нижче іконку вставити і потім кнопку "Решить".

coffee

А тепер ми здивуємо вас. Наш калькулятор уміє складати, наприклад, каву та молоко. Приклад коду для обчислень - нижче. Насолоджуйтесь.

coffee + milk


 Похожие публикации
2022-12-29 • Просмотров [ 160 ]