AppWidget, або просто «віджет» — один з найефектніших і зручних елементів інтерфейсу користувача в операційній системі Android, який можна додати на робочий стіл для швидкого доступу до тих чи інших функцій відповідного додатка.

Віджет потрібен для відображення тієї чи іншої інформації, пов'язаної з додатком, до якого він належить, або ж для оперативної взаємодії з даним додатком безпосередньо через робочий стіл. Найпростіший приклад – годинник на робочому столі.

Компанія Google надає вельми корисні UI Guidelines для розробників програмного забезпечення, де детально описаний процес створення дизайну та основні принципи ергономічності. Є також і окрема офіційна інструкція для створення віджетів, з якою можна ознайомитися за посиланням: http://developer.android.com/guide/practices/ui_guidelines/widget_design.html

1. Створіть новий проект

 

 

 

 

2. Оберіть бажаний SDK

 

 

 

 

3. Виберіть "Add No Activity" оскільки ми створюємо віджет, а не звичайний додаток. Ми зможемо додати налаштування пізніше.

Додаток створено, але він не містить будь-якої діяльності або віджету.

 

 

4. Створюємо новий віджет.

5. Після натискання New→Widget→App Widget запускається Майстер New App Widget. Відмітьте "Configuration Screen", щоб згенерувати налаштувань діяльності. Віджет, що займає одну "клітинку" на робочому столі, має дозвіл 80х100 точок, відповідно, для створення довгастого віджету довжиною в 4 клітини і висотою в одну, то треба, відповідно, 320х100 пікселів. Опція Placement відповідає за розташування віджету: на головному екрані, на екрані блокування телефону, на обох.

 

Налаштування діяльності буде автоматично відображатися, коли віджет вперше додати до головного екрану. Щоб дати користувачеві можливість повернутися до екрану конфігурації пізніше, до віджету повинен бути доданий додатковий код.

Інтерфейс віджету створюється як для звичайних Activity, але є деякі обмеження. Допустимі для використання такі елементи: LinearLayout, FrameLayout, RelativeLayout, AnalogClock, Button, Chronometer, ImageButton, ImageView, ProgressBar, TextView. Використання інших призведе до помилки відображення самого віджету.

Вікторія Пряжнікова

Оценка - 1.0 (9)

2016-05-28 • Просмотров [ 934 ]