Виходячи з останніх тенденцій маркетингу, які активно розвивається в напрямку мобільних пристроїв, фахівці все більше звертають увагу на концепцію адаптивного веб-дизайну.

Адаптивний веб-дизайн (англ. Responsive web design) - дизайн веб-сторінок, який забезпечує оптимальне відображення та взаємодію сайту з користувачем незалежно від роздільної здатності та формату пристрою, з якого здійснюється перегляд сторінки.

Адаптивний дизайн веб-сайтів вже активно використовуються найбільшими компаніями та інформаційними інтернет-ресурсами. Очевидно, що за цією розробкою майбутнє організації веб-простору.

Концепція адаптивного веб-дизайну надає універсальність веб-сторінкам сайтів. Це означає, що переглядати сайт буде однаково зручно як на ноутбуці, так і на планшеті, смартфоні і навіть телевізорі з виходом в Інтернет, тобто у всьому спектрі пристроїв та роздільної здатності екранів. До того ж, користувач, зайшовши на сайт з телефону, отримує таку ж кількість інформації, в тій самій якості, як і при перегляді з звичайного персонального комп’ютера. Користувачу не доведеться марнувати час за скролінгом сторінки або багатократним збільшенням масштабу.

Якщо порівнювати звичайний і адаптивний дизайн, то можна виділити кілька ключових факторів, які свідчать про більшу ефективність саме адаптивного підходу. Знижуються витрати на підтримку і наповнення сайту, поліпшується позиція в пошуковій видачі; користувачеві мобільного пристрою доступний повний, незмінений контент, який сумісний з будь-яким пристроєм; крім того є можливість реалізувати єдину систему управління і отримувати більш точний і інтегрований аналітичний звіт. Все це призводить до збільшення кількості відвідувачів в середньому на 40%.

Такий підхід до сайтобудування також є надзвичайно зручним і для розробників: більше немає необхідності створювати окремі версії веб-сайту для різних видів пристроїв, забезпечувати їх постійну підтримку та обрізати контент.

В наш час існує широкий вибір фреймворків для розробки адаптивних веб-сайтів, які, окрім своєї головної функції – створення адаптивного веб-дизайну, значно прискорюють цей процес і надають розробнику можливість додавати багато вже готових компонентів на сайт, таких як: модальні вікна, форми, кнопки та багато іншого. Серед основних преваг фреймворків можна виокремити наступні:

  • блочне верстання;

  • ретельно підібрані стилі покращують читабельність контенту;

  • кроссбраузерність;пришвидшення розробки;

  • допомагає недосвідченому розробнику-новачку правильно створювати HTML-макет;

  • дає можливість використовувати генератори коду.

До недоліків можна віднести:

  • залежність від сторонньої бібліотеки;
  • деякі бібліотеки використовують префікси, що ускладнює розуміння коду;
  • зазвичай великий розмір бібліотек.

Bootstrap

CSS-фреймворк Bootstrap, що розробляється співробітниками компанії Twitter, заслуговує на окрему увагу, оскільки він є найбільш популярним і де-факто є стандартом, на який рівняються деякі інші CSS-фреймворки. Даний фреймворк включений в базову поставку серверного веб-фрейморка ASP.NET 5 від компанії Microsoft як інструмент (view).

Окрім базового функціоналу, даний фреймворк має розвинену сітку для формування колонок на сторінці, що дозволяє специфікувати їх під конкретний вид пристрою: смартфон, планшет або настільний комп'ютер. Є готові класи для зображень, які дозволяють представляти їх у вигляді кіл або квадратів із заокругленими кутами.

У комплект поставки входить набір іконок у вигляді шрифту, складається майже з 500 компонентів. Також варто відзначити наявність заглушок для зображень, які можна використовувати тоді, коли зображення ще не готові.

Редагування стилів проводиться шляхом створення нових CSS-правил, які виконуються замість стандартних. При цьому не потрібно використовувати атрибути типу “!important”.

Нижче наведений зміст серії уроків з фреймворку Bootstrap:

  1. Зміст та налаштування 
  2. Таблиці
  3. Кнопки
  4. Верстання шаблонів, мобільне верстання
  5. Створення форм
  6. Оформлення тексту
  7. Чуйні зображення та прев'ю
  8. Іконки, ікончатий шрифт
  9. Текстові панелі
  10. Випадні списки та меню
  11. "Cпойлери" та згортання блоків
  12. Спливаючі та модальні вікна
  13. Створення вкладок і табів

Оценка - 1.0 (5)

 Похожие публикации
2016-05-31 • Просмотров [ 1095 ]