Для того, щоб почати створювати програми С#, вам необхідне встановити середовище розробки. В якості такого середовища можна використати Visual Studio Community 2013. Дана програма є безкоштовною тому ніяких проблем з її установкою не виникне. Завантажити даний програмний продукт можна по наступному посиланні:

Visual Studio

В програмуванні є традиція розпочинати вивчення нової мови програмування з написання простої тестової програми «Hello, World!». Тому ми долучимось до цієї традиції.

Запускаємо Microsoft Visual C# 2013 Express -> Меню -> Файл -> Новий проект -> обираємо Console Application -> даємо назву і натискаємо Ok. Проект створений в ньому є один файл з розширенням *.cs в якому і будемо проводити всі роботи з кодом. Новостворений файл вже має певний шаблон коду:

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;

namespace HelloWorld {
class Program {
static void Main(string[] args) {

}
}
}

І це вже готова програма, тільки вона не робить нічого. Додамо кілька рядків коду між фігурними дужками функції Main, щоб вивести «Hello, World!» На екран.

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;

namespace HelloWorld{
class Program{
static void Main(string[] args){

    Console.WriteLine("Hello, World!");
    Console.ReadKey();

}
}
}

Щоб скомпілювати і запустити програму тиснемо F5.

У підсумку, бачимо на екрані наше вітання. Вітаю з першою написаною програмою на Сі-Шарп!

Детально код розбирати поки не будемо, скажемо тільки, що ми маємо клас Program, всередині якого оголошена статична функція (метод) Main, що робить його головним класом додатка, і такий клас може бути тільки один. Функція Main є точкою входу програми, і вона повинна обов'язково бути в будь-якій консольній програмі. Рядок Console.WriteLine ( "Hello, World!"); виводить повідомлення на екран. Після цього, щоб програма не закрилася, і ми змогли побачити результат, командою Console.ReadKey (); ми очікуємо натискання клавіші користувачем. Після натискання клавіші додаток відповідно закривається.

Автор Swytos                                              << попереднянаступна >>                                                 До змісту


2016-05-25 • Просмотров [ 769 ]