Щоб точно визначити площу перерізу мідного або алюмінієвого кабелю, можна скористатися спеціальними таблицями, які зазвичай можна знайти в довідковій літературі або на відповідних веб-сайтах.

Також можна самостійно розрахувати це за допомогою спеціальної формули. При цьому слід пам'ятати, що мідний кабель з площею поперечного перерізу 1 мм² може провести струм силою 10 А або 2,2 кВт (потужність =10 А × 220 В). Наприклад, навантаження в 8  кВт в амперах буде складати 36 А (навантаження = 8 кВт/220 В), і для такого струму підходить кабель із площею поперечного перерізу 4 мм². Важливо зауважити, що ці обчислення стосуються проводів і кабелів з перерізом до 6 мм². Також варто відзначити, що при однаковому навантаженні площа перерізу алюмінієвого кабелю має перевищувати площу мідного кабелю на 30%.

Переріз кабелю - це площа зрізу жилки, через яку проходить струм. Переріз круглої струмопровідної жилки проводу можна обчислити за звичайною формулою кола:

\(S=\pi \cdot R^2\), де число \(\pi = 3,14\), а R - радіус кола.

Варто пам'ятати, що якщо провід складається з декількох струмопровідних жил, площа його поперечного перерізу буде рівна сумі поперечних перерізів кожної жилки. Вимірювання загального радіуса провідного круга можна здійснити за допомогою штангенциркуля, а дрібних струмопровідних жилок - за допомогою мікрометра.

Розрахунок перерізу кабелю -> https://vse-e.com/ua/kalkuliator-kabelya

Рубрика «Технологии»
2023-12-25 • Просмотров [ 104 ]

Оценка - 0.0 (0)

 Похожие публикации