Постійні читачі нашого сайту скоріш за все звернули увагу на те, що останнім часом на сайті значна увага приділяється матеріалам, що мають спрямування яке перетинається так чи інакше з послугами хостингу. Ось деякі приклади таких публикаций: тут і ще тут. Але одночасно з класичним хостингом зростає значною мірою зацікавленість і у віртуальних VPS/VDS та відокремлених серверах. Про це свідчить попит та зростаюча кількість запитів за якими заходять до нас на сайт відвідувачі.

Хмарні технології (англ. Сloud Technology) — це парадигма, що передбачає віддалену обробку та зберігання даних.
Але останнім часом значною мірою до цих запитів додались і запити, в яких користувачів цікавить можливість створення власних хмар. І у цьому немає нічого дивного, здається - попит на такі послуги зростає. Тим не менше, одна цікава деталь усе ж таки є. Мова про те, що раніше створенням власної хмари цікавились здебільшого професійні розробники, які діяли від імені та в інтересах підприємств з розвиненою ІТ-архітектурою, які усвідомили необхідність застосування хмарних технологій для потреб компаній. Сьогодні ж до числа зацікавлених масово додаються і звичайні користувачі та приватні розробники, які створюють власні стартапи чи планують їх створення. Таким чином можна стверджувати, що хмарні технології "йдуть у маси". І сприяє такому стану справ те, ще пропозиції від таких постачальників хмарних послуг як Colobridge (ІТ-рішення у Німеччині) https://www.colobridge.net/uk/products/cloud/private-cloud розраховані не тільки на вимоги професійних розробників, а й на звичайних користувачів, яким пропонуються уже готові варіанти хмарної архітектури у аренду.

Кому і навіщо потрібні хмари?

Хмарні технології

Далі мова піде про деякі приклади приватного застосування хмарних технологій. У потужних компаніях і так знають навіщо їм хмари, а от розширення на приватну сферу ще у початковому стані.

Декілька напрямків приватного використання

  • На рівні приватного користувача є можливість розгорнути свою власну хмару для "домашнього" використання: збереження фото-архівів, керування власним розумним будинком, забезпечення віддаленою роботи декількох членів сім'ї з дому.
  • Використання хмарних технологій для організації керуванням та контролю за роботою вашого власного приватного бізнесу у разі його масштабування та створення розподіленої системи виконавців у разі географічного масштабування.
  • Розробникам сайтів, які до цього розважались "натягуванням шаблонів" на вордпрес, уже має стати зрозумілим що число таких замовлень найближчим часом буде зменшуватися оскільки вимоги користувачів зростають і саме зараз час опановувати "хмаринки" для упровадження під потреби приватних замовників.

А наскільки це дорого?

Можливо на початковому етапі масового упровадження будь-якої технології ціни бувають не завжди прийнятними, але цінова динаміка айті-послуг має постійну тенденцію до удосконалення, а зростання попиту, як не дивно, у цій галузі не підвищує ціни а, навпаки, знижує ціни на послуги. Більш того з часом інтерфейси керування технологіями стають простішими та орієнтованими на пересічного користувача.

P.S. Більше про можливості застосування хмарних технологій тут: https://www.colobridge.net

Рубрика «Интернет»
2022-11-10 • Просмотров [ 202 ]


 Похожие публикации