Звісно, що найцікавіша практична задача, яку доводиться розв'язувати пересічній людині з бойлером - це задача вибору оптимальної моделі з потрібними характеристиками для конкретних потреб. Тут важливо усе: витрати води, потужність бойлера, його конструкція та форм-фактор, система керування та під'єднання. Якщо ви теж хотіли б дізнатися про перелічене більш детально, то прочитайте вичерпні рекомендації тут: https://vencon.ua/ua/articles/kak-vybrat-boyler-vazhneyshie-parametry про те як обрати бойлер. Але повертаючись до нашої теми - "Задачі про бойлери" зазначимо, що наведене посилання буде також корисним і тим, хто розв'язує задачі, у яких йдеться про бойлери та їх роботу. Зазначимо тут, що навіть у шкільних курсах з математики та фізики можна досить часто зустріти задачі про бойлер. Наведемо тут деякі з типових задач.

Приклади задач про бойлер

Дійсно, вважається що задачі з бойлером - це не якісь абстрактні задачі, а справді практичні задачі з побуту, оскільки той же учень навіть молодших класів, скоріше за все знає що це за прилад і як він використовується у повсякденному житті.

Задача 1. Котел працює при напрузі 230 В, а сила струму в приладі становить 4 А. Розрахуйте роботу сили струму в котлі, якщо він працює протягом 2 годин.

Розв'язок.

Щоб перевести години в секунди, необхідно помножити кількість годин на кількість секунд у годині. У годині 60 секунд у хвилині і 60 хвилин у годині, отже, в одній годині 60×60=3600 секунд.

Оскільки котел працює протягом 2 годин, еквівалентний час у секундах обчислюється наступним чином:

3600 × 2 = 7200 секунд

Тепер, коли у нас є час у секундах, можна розрахувати роботу, використовуючи формулу:

Робота = Напруга × Сила струму × Час

Дано:

  • - Напруга ( V ) = 230 В
  • - Сила струму ( I ) = 4 А
  • - Час ( t ) = 7200 секунд

Підставте ці значення у формулу:

Робота = 230 В × 4 А × 7200 секунд = 6624000 Дж

Отже, робота, виконана силою струму в котлі протягом 2 годин, становить 6624000 Дж

Задача 2. Потужність бойлера з місткістю бака 50 л дорівнює 5 кВт. До якої температури нагрівається вода в баку за 40 хв. роботи бойлера, якщо його ККД становить 85%, а початкова температура води 15°С? Через який час після початку нагрівання спрацює автоматичний вимикач, якщо термореле розмикає ланцюг нагрівача бойлера за температури води 90°С?

Спробуйте розв'язати задачу 2 самостійно, ваші розв'язки пишіть у коментарях.

Ви також можете тут залишати у коментарях ваші задачі в яких згадується бойлер та його параметри чи умови роботи. Найцікавіші задачі будемо додавати до основного тексту.

Рубрика «Студентам»
2023-12-07 • Просмотров [ 170 ]

Оценка - 0.0 (0)

 Похожие публикации