Розпродаж - депфінг

В умовах зростання конкуренції на інтернет-ринку, кожен продавець намагається застосувати різні стратегії для залучення клієнтів. Однією з таких стратегій є демпінг цін.

Демпінг цін – це стратегія, за допомогою якої підприємство пропонує товари або послуги за ціною нижче їх вартості з метою завоювання ринку та випередження конкурентів. У цій статті ми розглянемо, які цілі демпінгу цін, його наслідки та засоби протидії.

Цілі демпінгу цін

Стратегія демпінгу цін може переслідувати декілька цілей.

  1. Усунення конкурентів.  Ця мета є найбільш розповсюдженою серед тих компаній, які використовують демпінг цін.  Компанія шляхом зниження цін може усунути основних конкурентів з ринку.
  2. Залучення покупців. Деякі компанії можуть використовувати демпінг цін для просування свого бізнесу на ринку. Наприклад, ви щойно відкрили свій інтернет-магазин і хочете залучити якомога більше клієнтів. В такому разі, щоб обійти конкурентів, компанія пропонує нижчу ціну та отримує прибуток внаслідок збільшення обсягу продажів. Мінімальна вартість продукту підвищує попит та ініціює органічний приріст клієнтів внаслідок застосування «сарафанного радіо».
  3. Входження на ринок. Коли компанія тільки заходить на ринок, але не має ексклюзивного товару чи послуги, єдиний спосіб швидко увійти на ринок — це демпінг цін.  Компанія активно рекламує свій товар за зниженими цінами. Коли проходить певний час і бізнес досягає поставлених KPI, ціни підіймають до рівня ринкових.
  4. Сезонний розпродаж або звільнення складу. Зазвичай демпінг цін використовують, коли залишається на складах незапитаний товар. Ці залишки намагаються продати хоча б за ціною собівартості або трохи вище. Під час сезонного розпродажу також використовують зниження цін для збуту нерозпроданого товару.

Наслідки демпінгу

Хоча демпінг цін і має деякі плюси, але здебільшого наслідки негативні як для виробників, так і для ритейлерів.

  1. Збільшення конкуренції. Демпінг цін змушує гравців на ринку підлаштовуватися під зниження цін конкурентів, що призводить до цінових війн і загострення конкуренції.
  2. Зниження прибутків. Демпінг цін призводить до зниження прибутків підприємства та його фінансової стабільності.
  3. Репутаційні втрати. Виробники товару мають репутаційні втрати через низьку якість товару, який продається за зниженими цінами. Зазвичай, це можуть бути підробки.

Розпродаж - депфінг

Єдиним засобом протидії демпінгу може стати регулярний моніторинг цін в інтернеті. Цей інструмент дозволить визначити демпінг цін на сайтах інтернет-магазинів. Виробники можуть прийняти рішення щодо проведення переговорів з власниками інтернет-магазинів про коригування цін. А ритейлерам ця інформація допоможе продумати заходи для протидії конкурентам: створення ефективної цінової стратегії, оновлення УТП та підвищення якості обслуговування для залучення максимальної кількості клієнтів.

Рубрика «Бизнес»
2023-07-20 • Просмотров [ 186 ]


 Похожие публикации