Одним з найпоширеніших захворювань у дітей є сколіоз — викривлення хребта у боковому напрямку. Він може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям у майбутньому. Найефективнішим способом боротьби з ним є профілактика, а найкращим варіантом є купівля якісного ортопедичного матраца. Особливо актуальною темою сколіоз стає з огляду на те, що сучасні діти значний час проводять за екранами комп'ютерів, смартфонів та планшетів.

Небезпека сколіозу

Сон новонародженого на занадто м’якій поверхні може призвести до того, що вже у 6-місячному віці батьки можуть помітити зміни у поставі: опущені плічка, округлення спини. В такому випадку дитина може швидко втомлюватись, мати проблеми зі сном, а також нормальним сидінням. Втім варто розуміти, що це лише перші тривожні сигнали.

Внаслідок формування неправильної постави може розвинутися сколіоз. У такому разі будуть виникати й додаткові проблеми: слабкість м’язів спини та плечового пояса, зміщення хребців, через що у дитини з’являється сутулість. Окрім того, що це завдає морального дискомфорту, додатково створюється тиск на судини та внутрішні органи, що може призвести до появи задишки, кисневого голодування та великої кількості хронічних хвороб. Саме тому важливо від народження малюка обирати правильний матрац для сну.

Як обрати ортопедичний матрац для профілактики сколіозу для різних вікових категорій?

Важливо розпочинати профілактику небезпечного захворювання з наймолодшого віку. Для новонароджених ідеально підійдуть жорсткі моделі, які мають в основі наповнювач з кокосової койри. Варто надавати перевагу безпружинним матрацам, адже пружинні конструкції можуть бути шкідливими для здоров’я малюків.

Коли дитина переходить до етапу 3-6 років, варто обирати ортопедичний матрац з середньою жорсткістю. Він забезпечує оптимальну підтримку хребта, що сприяє його правильному розвитку. Можна обирати варіанти з контурними зонами підтримки, які дозволять рівномірно розподілити вагу тіла.

Дітям шкільного віку можна купувати вже дорослі варіанти ортопедичних матраців. Для правильного формування постанови рекомендується обирати варіанти з середньою жорсткістю. Такі вироби забезпечують оптимальну підтримку хребта у період активного росту та розвитку.

Обираючи поверхню для сну дітей-підлітків, варто надавати перевагу варіантам середньої або високої жорсткості. Підлітковий організм потребує більшого рівня підтримки. Чудовий варіант — безпружинний матрац SoNLaB Latex-kokos 434, який поєднує в собі шари натурального латексу та кокосової койри.

Особливості ортопедичного матраца для дітей при наявному сколіозі?

Якщо мова йде вже не про профілактику, а про наявність сколіозу у дитини, варто знати, як обрати оптимальну спальну поверхню. Вона має відповідати наступним вимогам:

  • ортопедичний матрац не має бути м’яким — спати на м’якій поверхні дітям зі сколіозом категорично забороняється. Під вагою тіла вона прогинається, що викликає додатковий дискомфорт та біль;
  • не бути занадто жорстким — надмірна жорсткість шкодить у такому випадку та стає причиною виникнення дискомфорту. Оптимальне рішення — модель середньої жорсткості на кшталт безпружинного матрацу SoNLaB MemoryLatex;
  • забезпечувати правильну підтримку хребта — для цього чудово підійдуть моделі з натурального латексу, адже вони мають ідеальну пружність, завдяки чому здатні забезпечувати анатомічне правильне положення хребта, а також ефективно протидіяти проваленню тіла під час сну.

Якісно підібраний ортопедичний матрац має позитивний вплив на поставу, а також допомагає боротись зі сколіозом. Важливо від народження використовувати вироби середньої жорсткості, які дозволяють якісно підтримувати тіло малюка та в жодному разі не можуть зашкодити його здоров’ю. Варто відмовитись від м’яких поверхонь, адже у молодшому віці вони можуть спровокувати неправильний розвиток хребта.

Якщо ж проблема сколіозу все ж таки допущена, не треба економити на купівлі ортопедичному матрацу для дитини. Виріб має забезпечувати оптимальну анатомічну підтримку тіла, сприяючи покращенню постави та зниженню больових відчуттів. Ідеальне рішення — ортопедичні матраци середньої жорсткості з латексу та кокосової койри.

Рубрика «Разное»
2023-06-29 • Просмотров [ 142 ]


 Похожие публикации