Як анонсовано у заголовку публікації мова далі піде про реальний практичний досвід розміщення сайтів на орендованих серверах. Так, звісно, свій сайт можна було б покласти і на власному сервері. Якщо у вас більш менш пристойне підприємство, то можливо є й сервер, який під'єднаний до мережі 24/7 та забезпечує усі ваші потреби. Але, навіть у такому випадку, такий варіант має безліч недоліків і рано чи пізно ви зрозумієте, що є сенс орендувати виділений сервер, а не ставити експерименти з власним варіантом. Звісно, покласти персональний блог для друзів, наприклад, можна куди завгодно, починаючи з Raspberry Pi (про такі варіанти детальніше читайте пізніше). Комерційний же сайт має бути розташований на професійному хостингу рівня DeltaHost аби убезпечитися від неприємних несподіванок. Отже, повертаємось до теми публікації.

 DeltaHost - оренда сервера

З нашого досвіду оренди серверів

Маючи намір покласти ваш сайт у мережі, ви розв'язуєте оптимізаційну задачу: з одного боку ви не хотіли б переплачувати за послугу, з іншого - хотілось би отримати якісну послугу, яка задовольняє ваші потреби. Саме це і є основною проблемою вибору хостера для вашого сайту. Будемо пояснювати деякі нюанси вибору спираючись для прикладу на можливості, які надає Дельтахост - deltahost.ua.

  • Слід усвідомити, що зростання вашого сайту, збільшення трафіку та навантаження на базу, рано чи пізно змучить вас перелазити на виділений сервер зі звичайного хостингу. Отже, якщо ви таки заради економії коштів не обрали одразу дедик, то потрібно буде сайт переносити. І тут ваш важливо аби це зробили не ви, а сапорт вашого хостера. Чому? Бо вони знають свою систему а ви можете наробити помилок.
  • З доменом теж не все так просто. Є сенс тримати його там де й ваш сайт. Дельтахост надає таку послугу з перенесення домену до себе.
  • Обираючи свого хостера, зрозумійте чиє у нього залізо - своє чи він сам у когось його орендує. Це - пряма ознака якості. У DeltaHost, наприклад, свої дата-центри.
  • Країна де фізично лежить ваш сайт теж важлива. Чому? По-перше, мова про законодавство. У різних країнах правила гри різні. По-друге, допитливі клієнти будуть цікавитися цим. По-третє, швидкість теж має значення, якщо сервер віддалений у США, а ваші відвідувачі в Україні. Ну і, по-четверте, надійність та безпека даних. Це про дзеркала, це про резервування (хтось може брати додаткову платню за цю послугу або вимагати додатковий простір аби туди класти резервні копії). О, ще є п'яте: перенесення файлів. Якщо щось піде не за планом, а ваш сайт і його база будуть мати великі обсяги, то так просто це не вивантажується аби потім покласти кудись в інше місце. Про це слід пам'ятати.
  • Межа можливостей. Це про перспективи і масштабування. Раптом ваш стартап зростатиме як гриби після дощику і вам потрібно буде постійно нарощувати потужності. Враховуйте це на перспективу. Наприклад, слід поцікавитися чи буде можливість потім орендувати хмарний сервер (ну і термін, якщо що - бо хмара на те й хмара, бо сервер там не один).
  • Готові конфігурації. Пристойний хостер розуміється на типових потребах тому надає завжди готові рішення. Закон Паретто ( - наша версія закону): 80% замовників потребують стандартні конфігурації, але тільки 20% замовників вичерпують 80% ресурсів орендованих серверів. Якщо ви професійний розробник, якому замовляють велику кількість сайтів, то воно вам треба мучитися з конфігуруванням сервера кожен раз (читайте наш закон Паретто)? Беріть що дають і не майте головного болю. Якщо ж новачок - тим більше не збирайте новий велосипед - беріть готовий і надійний.

І на завершення ще про способи оплати. Уявіть таку ситуацію (було й з нами таке). Вам сайт замовило державне підприємство, наприклад, державний заклад освіти. Ви усе зробили як найкраще, виклали на сервер, сплатили за певний період з коштів, які вам заплатили за розробку, передали виконану роботу замовнику і пішли далі. І раптом - трагедія, державний заклад повідомляє вам, що хостер відмовляється приймати від державної установи оплату за послугу аби не мати справ з усіма отими тендерами чи прозорами. Пам'ятайте про таку халепу.

Рубрика «Интернет»
2023-10-25 • Просмотров [ 306 ]

Оценка - 0.0 (0)

 Похожие публикации